Lärare

Lärarlag yngre F-3


Catharina Leicht Ericsson
Mentor i förskoleklassen
catharina@nyakarlslundsskolan.se


Belinda Strömberg
Mentor i förskoleklassen
belinda@nyakarlslundsskolan.se


Maja Frödén
Mentor i årskurs 1
Undervisar i: NO, SO, svenska och matematik
maja@nyakarlslundsskolan.se


Cecilia Olsson
Mentor i årskurs 2
Undervisar i: svenska, matematik, NO, SO, tyska (åk 6), slöjd (åk 5)
cecilia@nyakarlslundsskolan.se


Malin Liljesvan
Mentor i årskurs 3
Lärlagsledare i F-3
Undervisar i: NO, SO, svenska, matematik, slöjd (åk 3) och musik (åk 6)
malin@nyakarlslundsskolan.se


Lovisa Ahl
Speciallärare
Undervisar i: bild
lollo@nyakarlslundsskolan.se

Lärarlag äldre 4-6

 
Magnus Ek
Mentor i årskurs 4
Undervisar i: matematik (åk 4 och 5), idrott och hälsa (åk 4), slöjd (åk 4 och 6), allmän profil
magnus@nyakarlslundsskolan.se


Robert Fahlström
Mentor i årskurs 4
IKT-ansvarig, Utvecklingsledare
Undervisar i: SO (åk 4), Svenska (åk 4 och 5), slöjd (åk 4 och 6)
robert@nyakarlslundsskolan.se


Sara Grundel
Mentor i årskurs 5
Profilutvecklare
Lärlagsledare 4-6
Undervisar i: dans- och gymnastikprofil, SO (åk 5), idrott och hälsa (åk 1, åk 3 och åk 5)
sara@nyakarlslundsskolan.se

Anna Hildingsson
Mentor åk 5
Undervisar i: NO (åk 4-6) och teknik (åk 5-6)
anna@nyakarlslundsskolan.se


Maria Johansson Sundman
Mentor i årskurs 6
Undervisar i: So, matematik
maria@nyakarlslundsskolan.se


Maria Gert
Mentor i årskurs 6
Undervisar i: Idrott och hälsa, svenska, hem- och konsumentkunskap, profilfördjupning allmän
maria.gert@nyakarlslundsskolan.se


Zandra Svensson
Undervisar i: engelska
zandra@nyakarlslundsskolan.se

Jesper Lindberg
Undervisar i: Resurs åk 4-6, fritids
jesper@nyakarlslundsskolan.se

Julia Skugge
Undervisar i: resurs åk 4-6
julia@nyakarlslundsskolan.se

Mona Bergqvist
Undervisar i: spanska
mona@nyakarlslundsskolan.se


Anna-Lena Perpåls Flyning
Specialpedagog
anna-lena@nyakarlslundsskolan.se

Fritidshemmet


Linnéa Anehamn
Resurspedagog årskurs 1, undervisar i musik åk 1
linnea@nyakarlslundsskolan.se


Cecilia Andersson
Resurspedagog årskurs 1 och 2
cilla@nyakarlslundsskolan.se 


Samuel Wowoah
Resurspedagog åk 2, undervisar i slöjd (åk 5), profilfördjupning fotboll
samuel@nyakarlslundsskolan.se


Ida Carlsson
Fritidshemsansvarig
Resurspedagog i klass 3
ida@nyakarlslundsskolan.se


Karl Hoffner – föräldraledig 
Fritidshemmet
Resurspedagog klass 3


Michaela Fürsth
Fritidshemmet
Resurspedagog klass 5, undervisar i musik åk 2-5

Wilhelmina Wolff                                                                                                      Fritidshemmet


Christer Lipovac
Fritidshemmet

Tidjani Diawara
Fritidshemmet